אודות נחי אלון ומולי פלג

 אני פסיכולוג קליני במקצועי, ובין היתר אני עוסק מזה שנים רבות בלימודם של סכסוכים.  עמיתי פרופ' חיים עומר ואנוכי כתבנו את הספר "השטן שבינינו"  העוסק ,  בין היתר, בניהולם של מאבקים בונים, החותרים להתנגד ביעילות לעוול ובו בזמן לצמצם את מחיר העימות ולשמר בסיס משותף ליום המחרת.  עסקתי ביעוץ ברוח זו ליחידים ולארגונים לשינוי חברתי ופוליטי.  הכרותי , בתיאוריה ובמעשה, עם מאבקים בלתי אלימים, מראה כי צורת מאבק זו יכולה להיות אפקטיבית ביותר ועם זו איננה כרוכה בנזקים המעשיים, החברתיים והמנטליים-לכל המעורבים-הכרוכים במאבקים המבוססים על שימוש באלימות.

 

ד"ר מולי פלג מרצה וחוקר באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא חבר סגל בתוכנית ה-MA בניהול סכסוכים ותהליכי משא ומתן בבית הספר ללימודים בין תחומיים. בישראל הוא מרצה במסלול ליישוב סכסוכים באנגלית ובעברית במרכז הבין תחומי בהרצליה.ד"ר פלג הוא עמית מחקר במרכז לישוב סכסוכים באוניברסיטת סטאנפורד בארה"ב וחבר הועד המחקרי של מרכז מרטין לותר קינג באטלנטה, ג'ורג'יה. תחומי ההתמחות שלו הם חקר סכסוכים וניהולם, תהליכי משא ומתן ויצירת דיאלוג, ותנאים חברתיים ותרבותיים למחאה ואקטיביזם. הוא חבר באגודת מדע המדינה העולמית ואגודת חקר הדמוקרטיה ובשנת 2005 זומן להצטרף למועדון מדריד היוקרתי ליישוב סכסוכים, שמאגד חוקרים ומדינאים מכל העולם. בשנת 2004 זכה ד"ר פלג במלגת מחקר יוקרתית מטעם ארגון נאט"ו לחקר אמצעים נגד טרור בעולם המודרני. מספריו האחרונים: Zealotry and Vengeance (2002), אילו מילים יכלו להרוג (2003), Fighting Terrorism in the Liberal State (2006). ספרו החדש Communication: Human Communities in a Post-Modern Age עומד להופיע באביב הקרוב.

 ד"ר פלג משתתף בקביעות בכנסים שנתיים של אגודות מדע המדינה, חקר הדמוקרטיה וחברה ושפה. הוא נבחר כמרצה מצטיין פקולטה באוניברסיטה העברית (2000-2001) ובאוניברסיטת תל אביב (2000-2002). לצד פעילות אקדמית ד"ר פלג בפעילות ציבורית חברתית ומשמש בין השאר כחבר ועד הנאמנים של תנועת One Voice וכראש ועדת הפרוייקטים של תנועת .Communities Without Boundaries

למען הגילוי הנאות:  למרות הידע האקדמי וה'אובייקטיבי'  המצוי בידי שני הכותבים על אודות מאבקים בלתי אלימים, הבלוג הזה איננו במה אקדמית 'אובייקטיבית';   הוא עוסק בעיקר במאבקים שונים במציאות הישראלית, שלגביה אין אנו 'אובייקטיביים ' כלל.   לשנינו יש דיעות אישיות באשר לשאלה מהי דמותה של המדינה שאנו רוצים, ועל מה וכיצד יש להיאבק כדי לקדם זאת.  הערכים של שנינו הם סוציאל-דמוקרטיים, חילוניים,  בלתי אלימים, ותומכים בחתירה לשלום-הן עם שכנינו והן בישראל פנימה.   דיעותינו אלו ישתקפו , כמובן, גם בכתיבתנו.

3 תגובות בנושא אודות נחי אלון ומולי פלג

 1. מאת עדי אדר‏:

  נחי שלום !
  אני מנסה לאתר אותך… נפגשנו לפני שנים רבות…אני מקווה שהזיכרון לטווח ארוך שמור….

  אודה אם תשאיר לי טלפון או מייל…

  דר' עדי אדר
  050-6800178

 2. מאת יפעת רייזנר‏:

  תודה על הפוסט מאיר העיניים והמחשבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *