אוגוסט 2006

לעמוד קודם עמוד 2 מתוך 2

רשומהאשתו של אלוהים סופרת אותם אחד אחד

אשתו של אלוהים לא יכולה לחשוב על שאלות אסטרטגיות גדולות כשקוברים עוד ועוד אנשים.

אז היא סופרת אותם אחד אחד ומזכירה לעולם את שמותיהם.

כדי שהם לא יהיו רק מספרים.

כי הם היו אנשים.

היא מחפשת באינטרנט את שמותיהם ומוסיפה קישור למקום שבו הם הוזכרו.

היא מקפידה שלא יחסר אחד ולא יהיה אחד יותר מדי.

כל שם קובע. הדיוק מבעית אותה ומנחם אותה.

גם אתם יכולים לא לשכוח ולא לעזור לשיכחה.

קחו את הקוד של מונה המתים של מלחמת לבנון השניה והציגו אותו אצלכם.

לחיצה תביא אותכם לרשימה המתאימה.

 

פורסם ב 14 באוגוסט 2006 10:35 תגובות נעולות | כלים


רשומהתשמעו משהו : "עד המותן בתוך הבוץ"

 עד המותן בתוך הבוץ  - 5 דקות - 5MB

המלים המקוריות באנגלית

התרגום של יעל לוטן במוסף תרבות וספרות של הארץ, 11 באוגוסט 2006

הביצוע משנת 2006

פורסם ב 13 באוגוסט 2006 14:29 תגובות נעולות | כלים


רשומהועדת החקירה האמיתית של מלחמת לבנון השניה

חבר שלי, קצין בדרג בכיר/בינוני שמשרת בצפון, אמר לי שועדת החקירה האמיתית של המלחמה הזאת צריכה להיות על הפגיעוּת של טנקי מרכבה סימן 4 - "הטנקים המוגנים ביותר בעולם".

לדבריו, צה"ל האמין להתרברבות של עצמו, ידע על נשק הנ"ט המתקדם של החיזבאללה ולא פיתח תורת לחימה להתגוננות נגדו.

הנה תזכורת: 11 חיילים נהרגו ביום לחימה, מסוק הופל

גם במהלך היום היוו הטילים נגד טנקים אמצעי מרכזי שהופעל נגד צה"ל וגבה אבידות בנפש. קצין ושני לוחמים מגדוד 9 של השיריון נהרגו לאחר שטיל נגד טנקים פגע בטנק מרכבה סימן 4 בו נסעו באזור הסלוקי בגזרה המזרחית. זו הפעם השניה שהטנק החדיש ביותר של צה"ל נפגע במהלך הלחימה ואנשיו סובלים פגיעה. לוחם מחטיבת הנח"ל נהרג מפגיעת טיל נ"ט לעבר מבנה בו שהה בגזרה המזרחית במרחב הכפר רנדוריה. חייל נהרג מפגיעת טיל נ"ט בטנק בו נסע סמוך לכפר קנטרה שבגזרה המזרחית.

חייל נפצע באורח קשה מפגיעת טיל נ"ט בטנק בו נסע בכפר א-טירי. מפקד גדוד 9 בשריון נפצע באורח קשה ושני חיילים נוספים נפצעו קל לאחר שטיל נ"ט פגע בטנק בכפר דיר סירין שבגזרה המזרחית. חייל צה"ל נפצע באורח קשה כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט במבנה בו שהה בכפר רנדוריה בגזרה המזרחית.|

 

(עדכון והבהרה: זה הוא אמר. אני רק מצטט. אני חושב שועדת חקירה תהיה, והרבה יותר רחבה מזה)

פורסם ב 13 באוגוסט 2006 03:56 תגובות נעולות | כלים


רשומההתמונה המרגשת ביותר שצילמתי אי פעם

 
 
 
 
 
ביררתי קצת וגיליתי שקוראים להם מירל'ה ויואב אהרוני. הם נשואים. ביחד הם מפעילים סטודיו לגרפיקה. היא גרפיקאית והוא מתחזק את המחשבים.
 
אם אתם בירושלים וזקוקים לעבודת גרפיקה, צרו איתם קשר בכתובת
 mirale120[at]gmail.com

פורסם ב 10 באוגוסט 2006 10:23 תגובות נעולות | כלים


רשומהישראל דחתה לפני שנתיים הסדר בלבנון

העתקה והדבקה מגלובס. לשמור ולזכור.

"גלובס" חושף: ישראל דחתה לפני שנתיים הסדר בלבנון - שדומה להסדר המתגבש כעת


ההסדר זכה בעקיפין גם לתמיכת ממשלת לבנון, שהציגה כתנאי שההסדר לא יופעל כאולטימטום, אלא כתהליך מדיני
 
אמנון ברזילי 19:53 8/8/06
 
גורם בכיר, שמילא עד לאחרונה תפקיד בכיר במערכת המדינית והביטחונית גילה היום (ג') כי את ההסדר שמתגבש כעת להפסקת הלחימה בלבנון ויישום ההחלטה 1559 של מועצת הביטחון, היה ניתן לגבש לפני שנתיים וללא שפיכות דמים.

הגורם גילה, כי ארה"ב גיבשה לפני כשנתיים הצעה יחד עם ממשלת צרפת והאו"ם ליישום החלטת מועצת הביטחון 1559, שכללה פריסת כוחות של צבא לבנון לאורך הגבול עם ישראל, הרחקת חיזבאלה מהאזור ופירוקו ההדרגתי. אולם, ממשלת ישראל, בראשות ראש הממשלה אריאל שרון, טרפדה את ההסכם.  [ההדגשה שלי - חנן]

זכה בעקיפין גם לתמיכת ממשלת לבנון, שהציגה כתנאי שההסדר לא יופעל כאולטימטום, אלא כתהליך מדיני. הדברים נאמרו מפי הגורם הבכיר בדיון פנימי על המלחמה ותוצאותיה שהתקיים היום במרכז יפה למחקרים אסטרטגיים שעל-יד אוניברסיטת תל-אביב. לדבריו, ההסדר שגובש לפני שנתיים כלל שישה חלקים: ישום החלטה 1559, הפסקת הפגיעה בריבונותה של לבנון, פתרון סכסוכי הגבול והחזרת הכפר רג'ר והחזרת חוות שבעא, שחרור אסירים ופתרון בעיות המים בין ישראל ללבנון.

הגורם הבכיר הדגיש, כי על-פי ההסדר, היה מקובל על כל הגורמים שהשתתפו בתהליך שהחיזבאלה היה צריך לשלם את המחיר וכי הרחקתו מהגבול בין ישראל ולבנון נועדה להביא לפירוקו.

עוד גילה הגורם הבכיר, כי ערב יציאת כוחות הצבא הסורים מלבנון פרץ ויכוח בישראל לגבי העמדה שעל ישראל לנקוט בנושא. במסגרת הדיונים שהתקיימו בהקשר זה, עלה החשש, כי יציאת סוריה מלבנון עלולה ליצור ואקום שלתוכו ייכנסו איראן והחיזבאלה. באותו דיון הוצגה תפיסה לפיה עדיפה נוכחות צבאית סורית בלבנון על פני הוואקום שיתמלא על-ידי איראן והחיזבאלה בעקבות יציאת הכוחות הצבאיים הסורים.

להערכתו, להסדר המדיני אליו הולכים כעת, ניתן היה להגיע גם לאחר עשרה ימי לחימה. עם זאת, הוא הבהיר, כי לאור ההתפתחויות בתוך לבנון, לאו דווקא בגלל הביצועים של צה"ל, מה שהתחיל לקרות ביומים שלושה האחרונים יכול להוביל למציאות טובה יותר בלבנון היום מאשר לפני המלחמה.

בדיון השתתפו קצינים בכירים, ביניהם, איתן בן-אליהו, דני רוטשילד, שלמה גזית, שלמה שטאובר וגיורא איילנד וראשי המוסד לשעבר, שבתאי שביט ואפרים הלוי.

פורסם ב 9 באוגוסט 2006 10:38 תגובות נעולות | כלים


רשומההאם מדפסת סיכות היא איכותית יותר ממסך המחשב?

פוסט של Jeremy Zawodny על תוכנת PrintShop החזיר אותי לשאלה שאף פעם לא החלטתי מה התשובה הנכונה לגביה. 

רזולוציה סטנדרטית של מסך PC היא 96 נקודות לאינץ'.

רזולוציה של מדפסת סיכות מלפני 10 שנים היא 120 עד 400 נקודות לאינץ'.

האם באמת הרזולוציה של מדפסת סיכות גבוהה יותר מאשר רזולוציה של מסך?

אם כן, למה מסך נראה טוב יותר מאשר הדפסה של מדפסת סיכות?

מה אני לא מבין פה?

למשיבים הרציניים יינתן סרט חדש למדפסת.

פורסם ב 9 באוגוסט 2006 08:58 תגובות נעולות | כלים


רשומהאמת בזמן מלחמה

ככה מתחיל דרור פויר את האנומליה של האמפתיה

אנחנו, הישראלים, שרוטים לגמרי. אחת מהשריטות העמוקות שלנו – עליה אנחנו משלמים עכשיו ועוד נשלם רבות – היא האובדן המוחלט של היכולת לחוש אמפטיה לכל מי שהוא לא משלנו. אני לא מדבר על אהדה או רחמים או על השאלה מי צודק ומי אשם, אני מדבר על האמפטיה הפשוטה, הבסיסית, לכל מי שהוא בנאדם, לכל מי שהוא לא אנחנו. המלחמה הזו חשפה את השריטה הזו בכל תפארתה.

רוב האנשים במדינת ישראל של קיץ 2006 חושבים שאמפטיה היא כמו עוגה, שכל חתיכה שחותכים ממנה משאירה ממנה פחות, וצריך לשמור שלא ייגמר. כאילו שאמפטיה לילד מבירות שביתו נהרס או לסבתא מצור שהפכה פליטה באה על חשבון או גורעת מהאמפטיה לחקלאי מהגליל שהאפרסקים שלו נרקבים על העצים באין קוטף או לילדה מעכו שטיל פגע פגיעה ישירה בחדר שלה, ולהפך – כאילו שהצער על נפגעים בצד שלנו חייב להתאזן על ידי שמחה כשנפגעים בצד השני.

בהתחלה גם אני התלהבתי ממה שדרור כתב ואפילו התחלתי לתרגם את הקטע לאנגלית כדי שהגויים יראו שגם אנחנו אנשים ואנחנו רוצים להיות יותר טובים. חשבתי גם לתבוע מהם אמפתיה כלפי הנפגעים כאן כפי שאני תובע מעצמי אמפתיה כלפי הנפגעים שם.  (תקעה אותי המילה שריטה שמיטב המתרגמים לא יכלו לה).

בגלל הזמן שעבר (כמה ימים ארוכים) הבנתי עוד משהו שדרור לא כתב. האנומליה של האמפתיה היא לא תופעה ישראלית ייחודית אלא תופעה אנושית אוניברסאלית.

כשקיים קונפליקט חריף בין שתי קבוצות, כל הצדדים בקונפליקט לוקים בחוסר יכולת לאמפתיה לצד השני. ככה זה בכל זמן ובכל מקום ובכל גודל קונפליקט.

אמפתיה היא היכולת לראות את האמת בכל צדדיה – גם הצד שלי וגם הצד שהוא לא שלי. התעלמות מהאמת של הצד שהוא לא שלי היא ראיה חסרה, ולכן היא לא ראיית האמת.

בזמן מלחמה קשה עד בלתי אפשרי לראות ולתפוס את האמת.

מלחמה היא זמן של ערפל ורעש ושקר.

הכוונה של דרור היתה טובה וגם התוצאה טובה. אבל היא לא האמת. לא דרור ולא אף אחד אחר יכול לדעת עכשיו, בזמן המלחמה, מה היא האמת של היחסים המורכבים בין כל הגופים המשתתפים במלחמה. יותר מזה – אף אחד כרגע לא יכול להגיד בוודאות מי הם כל הגופים המשתתפים במלחמה. הרעש מפריע ומעוות את התפישה.

אז מה נשאר לנו לעשות?

לא להתבייש ולהגיד בקול רם את האמת שלנו, תוך כדי הבנה צלולה שהיא לוקה בחסר.

לנסות ולאסוף כמה שיותר הרגשות ועדויות ועובדות שיהוו תשתית לבירור האמת בעתיד.

אחרי המלחמה, יהיה לנו תפקיד בנסיון להבין את האמת ולהציג אותה לעולם.

ואז לנסות ולהביא שלום, כי השלום הוא האמת.

"והאמת והשלום אהבו" (זכריה ח', י"ט)

פורסם ב 8 באוגוסט 2006 15:55 תגובות נעולות | כלים


רשומהאיפה זה "חנן כהן"?

אין ספק שדף הכניסה של האתר האישי שלי הוא אחד המכוערים שקיימים.

הכתובת של האתר (info.org.il) היא תוצאה של משחק מלים עם השם הראשון של האתר -  "מידע מאורגן בישראל" - שאף אחד חוץ ממני לא הבין.

האתר עלה בינואר 2000 ובראשו היה כתוב אז "לא כולם יודעים - !Yahoo הוא אתר ממש גרוע לחיפוש. תתחילו להתרגל ל Google". זה היה מזמן...

מאז האתר התפתח ונוספו לו המון חלקים ודפים, מה שכיער והעמיס אותו עוד יותר. אבל תמיד הוא היה ידוע כ"אתר של חנן כהן".

לפני מספר חודשים התחלתי לכתוב כאן בלוג והאתר שלי עוד יותר הוזנח. מכיוון שאת הבלוג אני מעדכן יותר מאשר את האתר, הוא הפך להיות בעיני אחרים כ"אתר" שלי. כשהזכירו את שמי ורצו לתת קישור, נתנו את הכתובת של הבלוג.

הקישור מהשם שלי הוא באיזו שהיא מידה הזהות והמקום שלי ברשת. אם מישהי לא מכירה אותי ותלחץ על הקישור, הבלוג כאן ברשימות יהיה הזהות שלי בשבילה. רק אם היא תלחץ על הקישורים הקטנים בצד ימין היא תגלה את כל השאר.

הבעיה שאני רואה במצב הזה היא שאני פועל בעוד מקומות והבלוג הנוכחי ברשימות לא מאפשר לי להצביע על אותם מקומות ומאתר בלתי מתעדכן אחד הזהות שלי הועברה למקום מתעדכן אבל לא שלם.

אתמול בלילה שינסתי מקלדת ובעזרת קסמי ה RSS הפכתי את דף הכניסה של info.org.il לדף דינאמי שבו מוצגות הכותרות האחרונות של כל "מפעלות חנן כהן".

אני רוצה להחזיר את info.org.il להיות מרכז הפעילות שלי כשהבלוג כאן ברשימות הוא רק אחד ה"סניפים" שלי.

אני מבקש ממי שמוסיפים קישור לשם שלי, לקשר ל info.org.il ולא לכאן, אלא אם כן מוזכר בפירוש הבלוג.

תודה.

נ.ב. - עדכון וובסטר. אני יודע שיש בעיות ושיש פוסטים שלא מופיעים לפעמים. אם יש כאן מישהי ששולטת טוב ב PHP (קלאסים וכאלה) , אשמח לקבל עזרה.

פורסם ב 6 באוגוסט 2006 12:00 תגובות נעולות | כלים


רשומהטכנולוגיה בשירות הפסיכולוגיה - בחיפוש אחר תוסף פיירפוקס

בימים האחרונים אני חושב על אפשרויות שבהן טכנולוגיה יכולה לעזור להתנהגות אנושית טובה יותר באינטראקציות בין אנשים ברשת.

אחת הבעיות שאני רוצה לפתור בשביל עצמי היא שמדי פעם אני אומר לעצמי "אל תגיב באתר הזה" ובכל זאת אני מפר את ההחלטה שלי, נכווה, ושוכח עד לפעם הבאה.

הייתי רוצה שיהיה תוסף שאליו אני אכניס כתובת של אתר יחד עם תזכורת אישית לגבי האתר. בכל פעם שאכנס לאתר הזה, תופיע לי התזכורת באופן בולט.

התוסף הזה יכול להיות שימושי לעוד כמה צרכים:

חיפשתי קצת ולא מצאתי.

מישהו מכיר תוסף כזה? או יכול לפתח אחד?

פורסם ב 3 באוגוסט 2006 13:46 תגובות נעולות | כלים


לעמוד קודם עמוד 2 מתוך 2

אפשר למצוא עוד רשימות בארכיון, או לחזור לראש העמוד.