אוקטובר 2006

עמוד 1 מתוך 3 לעמוד הבא

רשומהמי אשם ב"תופעת הטוקבקיסטים"?

אורי ברוכין שואל הערב מי בנה את כיכר השוק של הטוקבקים? אבל הוא לא עונה ישירות על השאלה שהוא שאל בכותרת. אורי בעצם עונה על השאלה "איך בנויה כיכר השוק של הטובקים". ובגלל שהוא לא ענה על השאלה של עצמו, אני אענה עליה.

אורי כותב "...מאחר והאחריות של האתרים לתרבות הטוקבקים היא גדולה מכפי הנראה." ואני טוען שהאחריות שלהם היא לא "גדולה מכפי שנראה" אלא שהאתרים המסחריים הם האחראים הבלעדיים לתופעה. עניין של אחד ואפס ולא עניין יחסי.

אין מנגנון לכתיבת תגובות, אין תגובות. כל כך פשוט.

טוקבקים הם לא מנגנונים של שיחה אלא מנגנוני הדפסת כסף שמטרתם לנפח את מספר הדפים הנצפים באתרים המסחריים.

איך זה עובד?

באתר ללא טוקבקים אני נכנס לדף ( #1 ) , קורא אותו וממשיך לדף אחר.

באתר עם טוקבקים, אני נכנס לדף ( #1 ) , קורא, מתרגז או מסכים וכותב טוקבק. ממשיך להסתובב. חוזר לדף ( #2 ) לראות האם פרסמו את הטוקבק שלי. לא פרסמו? אני שוב מסתובב ושוב חוזר ( #3 ). ונניח שכן פרסמו והגיבו אלי אז אני מגיב לתגובה ושוב יוצא להסתובב ושוב חוזר ( #4 ) וכך עד שנמאס לי.

ראיתם איך זה עובד? לפחות פי ארבע צפיות בדף.

מכיוון שהאתרים המסחריים מתפרנסים מפרסומות, ומכיוון שהמפרסמים משלמים לאתר עבור מספר הצפיות בפרסומות, כדאי לאתרים המסחריים להוסיף מנגנון טוקבקים ולשלם (שכר זעום) לאנשים שתפקידם לסנן אותם.

ומכיוון שככל שבאתר יש יותר דפים נצפים הוא נחשב למקום שיותר טוב לפרסם בו. ואז הוא יכול לגבות יותר כסף על הפרסומות.

אז בפעם הבאה שמישהו מאיזה אתר מסחרי מגלגל עיניים ומלכלך על טוקבקים וטוקבקיסטים, תגידו לו "לא טוב לך? תוריד. ובהזדמנות הראשונה תביא ארגז לחפצים שלך ותכתוב את מכתב הפרידה".

נ.ב. פעם, בשיחה על טוקבקים אורי הפנה את תשומת לבי לזה.

 

ב"הארץ" ממליצים לקוראים להגיב ישר, אפילו בלי לקרוא את התוכן.

פורסם ב 31 באוקטובר 2006 23:59 תגובות נעולות | כלים


רשומהלתקן את מה שקולקל

יש לך אלטרנטיבה טובה יותר?

ומה עם הסוציאל דמוקרטיה?

אולי בכל זאת?

לא!

הקילקול המוחלט הוא מעשה הלגיטימציה של הגזען.

צריך להיות מעשה של תיקון בדיוק במה שקולקל.

שום דבר אחר לא יתקבל.

פורסם ב 30 באוקטובר 2006 08:18 תגובות נעולות | כלים


רשומהצה"ל מעודד עבירה על החוק

ראיתי עכשיו ב Ynet והתרתחתי.

שטרן מתכנן: אות קלון למשתמטים מצה"ל

לדבריו, "אנו רוצים לצמצם את זה, להבהיר לכל מי שחושב שמצא דרך קלה להשתמט, שהוא לא יקבל פרס ובחייו האזרחיים יאלץ להתמודד עם הדרך  בה נקט בצה"ל". כאמור, אותם חיילים יזכו כבר בקרוב לתעודת שחרור בה יהיה כתוב "שוחרר בגין התנהגות רעה-חמורה" – דבר שעלול לפגוע בסיכוייהם להתקבל למקומות עבודה שונים. זאת ועוד, בצה"ל מקווים כי נגד אותם חיילים יופעלו סנקציות באזרחות, ומעבר לפגיעה בזכויותם, יתקשו לקבל רישיון נהיגה ורישיון לנשיאת נשק.

בחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה כתוב:

2א. איסור דרישת פרופיל צבאי והשימוש בו (תיקון: תשנ"ה)
(א) מעביד לא ידרוש מדורש עבודה או מעובד את הפרופיל הצבאי שלו, ולא יעשה שימוש בפרופיל הצבאי שלו, אם הגיע לידיו, בכל ענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6).
(ב) דרש מעביד, בניגוד להוראות סעיף קטן (א), את הפרופיל הצבאי, לא יפגע בעובד או בדורש העבודה בענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6) מחמת סירוב למסור את הפרופיל הצבאי.

מי מרים בג"ץ?

פורסם ב 29 באוקטובר 2006 14:12 תגובות נעולות | כלים


רשומהיש כאן מישהו מלינוקס?

הערב דיברנו על מבחני בגרות ועלתה השאלה האם בעלי כתב יד גרוע יכולים להקליד את המבחן. מייד עלה העניין שכל שימוש במחשב רגיל הוא פתח לרמאויות והורדות וכל זה.

ואז חשבתי על רעיון.

הרי יש לינוקסים (אובונטו?) שאפשר להריץ ישר מ CD.

אז נניח שמכינים הפצה מיוחדת למבחני בגרות שיש בה רק מעבד תמלילים ולמשתמש אין שום גישה לדיסק המקומי או לשום אמצעי אחסנה מקומי או ברשת.

מוכיחים למשרד החינוך שהפתרון בטוח לחלוטין.

אפשר להקליד את העבודה ואז להדפיס אותה על המקום או אולי להעלות אותה לאיזה שרת של משרד החינוך ב FTP או משהו כזה.

נשארה גם הבעיה של הפסקות חשמל ובטח עוד בעיות שלא חשבתי עליהן.

אבל הייתרונות ברורים.

על מה לא חשבתי?

למה (שוב) מתאים לקרוא לי אידיוט?

פורסם ב 27 באוקטובר 2006 22:15 תגובות נעולות | כלים


רשומההפוסט הכי חשוב של מקס הזועם?

מסיבות מובנות המצב רוח שלי עכשיו די על הפנים אבל אני רוצה להתייחס לפוסט הכי חשוב של מקס הזועם ומכיוון שגם הוא זועם אני לא חושב שתהיה לו בעיה לקבל את הטקסט שלי כמו שהוא. ואם כן, בעסה.

מקס כותב:

אם המהלך יצליח, הבלוגוספירה לא תהווה רק במה אפקטיבית לדיון ציבורי. התארגנויות של בלוגרים יוכלו להחליף את התנועות המאובנות והמפלגות המסואבות כביטוי אותנטי של קול הציבור. אנחנו לא צריכים כסף, ארגון, משרדים ו"תרומות" של בעלי הון. התשתית קיימת והיא פתוחה בחינם לכל אחד שרוצה להשפיע, ללא צנזורה וללא מחסומים.

נשאר רק לחשוב ביחד איך עושים את זה ולזה אין לי תשובות מוכנות, זה המנדט שלכם.

מקס היקר.

נורא קל לכתוב "שמישהו" או "צריך אבל אני לא יודע איך" או "זה המנדט שלכם".

אחריות לוקחים, לא נותנים ולא מקבלים.

תחשוב ותעשה.

רוב האנשים שאני מכיר באינטרנט לא עסוקים בהגנות Not Invented Here

אם יהיה טוב, יצטרפו.

גם אני.

שבת שלום.

נ.ב. או שתצטרף לעשייה קיימת.

פורסם ב 27 באוקטובר 2006 12:00 תגובות נעולות | כלים


רשומהאל תגרשו את הצעירים מהמפלגה

שוקי צועק ולא ברור לי מה יחליט אם צעקתו לא תישמע.

יובל כבר מיואש.

אני מתלבט.

ההתלבטות שלי תלויה בהצבעת המרכז האם להישאר בממשלה יחד עם ליברמן (וערכיו).

אני לא חושב שהמפלגה מעל לכל. מפלגה יכולה לטעות ולהצביע על כיוון ואז אני יכול להחליט האם להישאר בה ולפעול למענה.

זה מכתב שאני מנסה לפרסם בעיתונות. אולי מישהו יקרא ויפנים.

אל תגרשו את הצעירים מהמפלגה

ביום ההולדת האחרון שלי (ארבעים ו...) אמרתי לאשתי שאני כבר לא צעיר וכבר לא יכול להיות חבר בשום מסגרת של "צעירי...". היא אמרה לי שאני טועה כי אני עדיין מצעירי מפלגת העבודה.

מכתב זה מיועד לחברי מרכז מפלגת העבודה ובו קריאה ברורה - הצבעה בעד הישארות בממשלה יחד עם ליברמן וערכיו פירושה גירוש הצעירים מהמפלגה.

די בדיוק לפני שנה נבחר עמיר לראשות המפלגה ובחירתו הביאה איתה קבוצה גדולה וחדשה של פעילים צעירים ומאמינים בדרך הסוציאל דמוקרטיה והשלום. לקראת הבחירות גייסנו ושיכנענו בלהט חברים וקרובי משפחה. ארחנו חוגי בית. הקמנו אתרי אינטרנט ובלוגים ובהם הפצנו את התקוה של מפלגה עם ערכים נכונים ופוליטיקה נקיה. עמדנו ברחוב, שיכנענו אנשים וחילקנו סטיקרים ופלאיירים של המפלגה. האמנּו. באמת שהאמנּו.

אחרי הבחירות ובמלחמה התאכזבנו אבל המשכנו להאמין ולא עזבנו.

אם תצביעו בעד הישארות העבודה בממשלה יחד עם ליברמן תוציאו אותנו אידיוטים בעיני עצמנו והחברים שלנו והחברים של החברים שלנו.

אם תצביעו בעד, אנחנו נאבד את שארית התיקווה שלנו ממפלגת העבודה ולא תראו אותנו יותר.

אם הממשלה הזאת תחיה רק עוד שנה ואז שוב יהיו בחירות, לא תוכלו לשכנע אותנו לחזור כי אנחנו נצטרף לגוש הגדול והמאוס של "אין למי להצביע, כולם אותו זבל". כי באמת - אם מפלגת העבודה תשב בממשלה עם ליברמן היא תהיה זכאית להיקרא "אותו זבל".

עוד שנה בממשלה לא שווה את התדרדרות המפלגה ואת אבדן העתיד שלה - הצעירים.

הצביעו נגד. אל תגרשו אותנו.

פורסם ב 26 באוקטובר 2006 09:48 תגובות נעולות | כלים


רשומהלמפלגת העבודה אין מקום בקואליצית אולמרט-ליברמן

אנו חברי יסו"ד (ישראל סוציאל-דמוקרטית), חברים במפלגת העבודה הפועלים לקידום מדיניות סוציאל-דמוקרטית ברמה המפלגתית והלאומית, קוראים למפלגה להתעשת.

כחברים הפעילים ברחוב ובמוסדות המפלגה אנו תובעים משרי המפלגה, מסיעתה ומן המרכז לקבל החלטה מפורשת ולפיה מפלגת העבודה לא תשב בקואליציה אחת עם 'ישראל ביתנו' וכי שריה יפרשו מהממשלה עם הצטרפותה.

באופן לא מפתיע, לאחר שמפלגת העבודה לא הציבה אולטימטום תקיף נגד כניסת מפלגת 'ישראל ביתנו' לממשלה, המגעים בין אולמרט לליברמן צברו תאוצה, וכך אנו ניצבים לפני רגע ההכרעה על המשך דרכנו בממשלה. נבחרי מפלגת העבודה משדרים אותות לפיהם הם מתחילים להסכין עם ישיבה משותפת בממשלה עם מפלגת ימין קיצוני, שערכיה ומדיניותה המוצהרים סותרים באופן מוחלט את אלו של מפלגתנו. מפלגת העבודה חייבת לעצור את הסחף לאלתר, ולהציב לאולמרט אולטימטום נחרץ נגד הכנסתו של ליברמן לקואליציה. עמדה זו, המתחייבת מערכיה של מפלגת העבודה ומהבטחותיה לבוחריה, אמורה לבהיר לאולמרט את מחיר צירופו של ליברמן.

אם אולמרט לא ייכנע לאולטימטום, סימן הוא שבכל מקרה אין למפלגת העבודה כל השפעה על מדיניות הממשלה, ואין הצדקה להמשך ישיבתה בקואליציה.

אל לה למפלגת העבודה להיות המלבין שיטהר את השרץ. אם תשב מפלגת העבודה עם ליברמן בממשלה, היא תכשיר אותו ואת משנתו הגזענית. היא תאבד את היכולת להיאבק על התקציב ועל חוק ההסדרים היא תוותר גם על הזכות להיקרא מפלגה סוציאל-דמוקרטית.

אלה מקרב השרים, חברי-הכנסת וחברי המרכז של מפלגת העבודה התומכים בכניסת 'ישראל ביתנו' לממשלה, תומכים - דה-פאקטו - במדיניות החברתית-כלכלית אותה מובילים אולמרט והירשזון, ומוציאים את עצמם מתחומיה של מפלגת העבודה ומצעה המוסכם. אף חבר מפלגה שמכבד את עצמו לא יוכל לתת את קולו שוב למי שמתנהל כהמשכה של מפלגת 'קדימה' בתוך מפלגת העבודה.

אנחנו, הפעילים, שבזמן הבחירות עשינו לילות כימים כדי שהמפלגה תזכה לכוח גדול ככל הניתן, מוצאים את עצמנו במצב בו קשה לנו יותר ויותר להגן על מדיניותה. נבחרי המפלגה, למענכם ולמעננו אזרו כוחות, העירו מחדש את הרוח שנשבה במפלגה ערב הבחירות, וצאו למאבק פוליטי למען הדרך אשר בשמה נבחרתם.

פורסם ב 25 באוקטובר 2006 17:17 תגובות נעולות | כלים


רשומההאם אפשר לעודד שיתוף פעולה רק על ידי מחוות עכבר?

רונית רוקאס פרסמה בקפטן אינטרנט קישור למשחק רשת בשם "Someone keeps stealing my letters" וכותבת עליו כך:

אנשים לא מפסיקים לגנוב את האותיות באתר הזה: אפשר לנסות לכתוב מלה, באנגלית, אבל תמיד תמיד מישהו אחר יחטוף מכם את האותיות. תחטפו גם לאחרים.

ברגע של הפוגה בעבודה נכנסתי למשחק ובהתחלה מילאתי אחר ההוראות. חשבתי על מילה וניסיתי לאסוף את האותיות הדרושות לה. כמובן שכל הזמן חטפו לי את האותיות והייתי צריך לחטוף אותן בחזרה כדי להשלים את המילה.

אחר כך בהיתי במשחק ותהיתי האם אני יכול לשדר הזמנה לפעולה משותפת רק על ידי הזזת אותיות על המסך.

התחלתי על ידי שינוע כל האותיות הכתומות לערימה במקום אחד במסך. ברגע ששחקנים אחרים ראו שיש כאן "תכנית", הם שיתפו פעולה וגם הזיזו את האותיות הכתומות לאותו מקום.

יוצרי המשחק הניחו פעולה אינדיבידואליסטית שבה "אדם לאדם זאב" וכל אחד נלחם נגד השני על משאב מוגבל.

בכמה מחוות עכבר הצלחתי בקלות לגרום לכמה שחקנים לשנות את הנחות היסוד שלהם במשחק ולשתף פעולה ביחד.

מכיוון שהמשאב מוגבל, יצרתי מהלך של שיתוף פעולה קבוצתי "נגד" שחקנים יחידים.

הזזת האותיות הכתומות גרמה לכמה שחקנים לאבד את האותיות של המילה שלהם אבל הם הלכו עם העניין ולא נלחמו על האותיות שלהם. אחר כך המשחק התפוגג והם לקחו בחזרה את האותיות שלהם.

מה אפשר ללמוד מזה על העולם?

לא בטוח שאפשר. אבל בהחלט מעניין.

השאלה הנוספת שעולה לי היא האם אפשר לגרום לשיתוף פעולה ביצירת משפט אחד בלי תיאום מראש, רק על ידי מחוות של העכבר.

תוספת: הנה שיתוף פעולה בהעברת כל האותיות לשולי המסך. התחלתי ואחרים הצטרפו.

 

פורסם ב 25 באוקטובר 2006 12:29 תגובות נעולות | כלים


רשומהככה נראה נסיון פריצה לאתר

98' and char(124)+user+char(124)=0 and '%'='

98 and 1=2

98' and 1=1 and ''='

98 and 1=1

98 and char(124)+user+char(124)=0

 

הגיע מסין.

האם האתר שלכם מוגן מפני SQL Injection?

פורסם ב 24 באוקטובר 2006 09:27 תגובות נעולות | כלים


רשומהליברמן בפנים? אתם בחוץ

חברי כנסת או שרים שיצביעו בעד הישארות העבודה בממשלה לאחר כניסת ליברמן, לא יקבלו את הקול שלי בפריימריז.

וגם לא את הקולות של החברים שלי.

וגם לא את הקולות של החברים של החברים שלי.

ביחד אנחנו לא מעט.

ברור?

פה זה אינטרנט. רושמים את מי שמצביע "בעד" והרשימה תצוף כשיהיה בה צורך.

ברור?

פורסם ב 23 באוקטובר 2006 07:16 תגובות נעולות | כלים


עמוד 1 מתוך 3 לעמוד הבא

אפשר למצוא עוד רשימות בארכיון, או לחזור לראש העמוד.