Night Spark

כאן לא אתר ויקיפדיה. דף זה נשמר אוטומטית מכיוון שבתאריך 2023-11-10 התקיים דיון האם למחוק אותו. לצפייה בדף המקורי , אם לא נמחק.

חזרה לרשימת הדפים שנמחקו

חזרה לרשימת הדפים שנמחקו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אנו דנים כעת בשאלה האם ערך זה עומד בקריטריונים להיכלל בוויקיפדיה. אתם מוזמנים לשפר ולהרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, וכן להשתתף בדיון בדף השיחה של הערך.
הדיון אורך שבוע, וניתנת בו הזדמנות להביע תמיכה מנומקת בהשארת הערך. הערך יימחק בתום שבוע ימים, אלא אם כן הובעה תמיכה שכזו בידי עורך או עורכת בעלי זכות הצבעה מלבד יוצר או יוצרת הערך. (התבנית הוצבה בתאריך 10.11.2023).
אנו דנים כעת בשאלה האם ערך זה עומד בקריטריונים להיכלל בוויקיפדיה. אתם מוזמנים לשפר ולהרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, וכן להשתתף בדיון בדף השיחה של הערך.
הדיון אורך שבוע, וניתנת בו הזדמנות להביע תמיכה מנומקת בהשארת הערך. הערך יימחק בתום שבוע ימים, אלא אם כן הובעה תמיכה שכזו בידי עורך או עורכת בעלי זכות הצבעה מלבד יוצר או יוצרת הערך. (התבנית הוצבה בתאריך 10.11.2023).
Night Spark
נייט ספארק
מקום הקמה אשדוד
מוקד פעילות ישראלישראל אשדוד, ישראל
תקופת הפעילות 2022–2023
סוגה רוק, פופ
שפה מועדפת אנגלית
חברים לשעבר
איתי ארד
רון ג'ראד
אילאי מוצ'ניק
הילי נוי
ליאור פרבר
נועם צורף
דניאל רבינקי

Night Spark (בעברית: ניצוץ הלילה) הייתה להקת רוק ופופ ישראלית שפעלה בין השנים 2022 עד 2023. הלהקה הוקמה ע"י הילי נוי הגיטריסטית, אליה הצטרפו איתי ארד הבסיסט, נועם צורף הגיטריסט ודניאל רבינקי המתופף. לאחר כמה חודשים הגיעו הארבעה ליובי מנ"ש המוזיקלי שהוקם בבית ספרם, והופיעו באירוע פתיחתו עם אילאי מוצ'ניק הקלידן. מאוחר יותר צירפו את ליאור פרבר כסולנית הלהקה. הלהקה התפרקה מספר ימים לאחר הופעתה בפסטיבל יום המוזיקה באשדוד, בעקבות חילוקי דעות אמנותיים בין חבריה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

2022: התקופה שלפני Night Spark[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרעין הלהקה החל להיבנות באוקטובר 2022, כאשר פרסמה הילי נוי (אז תלמידה בכיתה ט') מודעות דרושים ללהקה בית ספרית במקיף ג' אשדוד. למודעה נענו שלושת הגיטריסטים איתי ארד (אז תלמיד בכיתה י"א), נועם צורף (אז תלמיד בכיתה ח') ודניאל רבינקי (אז תלמיד בכיתה י'). בסוף הסשן (במהלכו נינגו שלושת הגיטריסטים) סיכמו הארבעה כי יש להם כימיה נהדרת וכדאי להם לשמור על קשר לצורך פרויקט עתידי. לפני שעזבו את החדר, הגיעה אחת המורות את הארבעה וסיפרה להם כי בסוף השנה יבנה חדר מוזיקה בית ספרי בשם "יובי מנ"ש מוזיקלי", בו יוכלו להתאמן ולהשתמש בכליו.

ינואר-יוני 2023: יובי מנ"ש מוזיקלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינואר 2023 נפגשו במקרה הארבעה ביובי מנ"ש המוזיקלי, והחלו לשוחח על עתיד להקתם. אל שיחתם הצטרף מנהל המנ"ש, רון ג'ראד. בשיחה הסביר להם כי מחפש הרכב שיופיע באירוע הפתיחה של המנ"ש עם השיר. הארבעה הציעו את עצמם, והוא הסכים. הארבעה, יחד עם ג'ראד החלו לחלק תפקידים ביניהם- צורף על הגיטרה המובילה, נוי על גיטרת הקצב, ארד על גיטרת הבס, רבינקי על התופים וג'ראד על הקלידים (באופן זמני). מספר ימים לאחר חזרתם הראשונה, הוחלף ג'ראד (בהמלצתו) באילאי מוצ'ניק (אז תלמיד בכיתה י"ב). בתאריך 15.2 הופיעו החמישה לראשונה (כלהקה נטולת שם) באירוע פתיחת המנ"ש, בו ביצעו בגרסה אינסטרומנטלית את השיר "אלוף העולם", אשר בוצע במקור ע"י חנן בן ארי[1]. בקהל נכח ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי.

חודש מאוחר יותר, הלהקה קיבלה שתי הזמנות להופעות- הראשונה הייתה תחרות להקות במנ"ש, אשר תתקיים במרץ, בעוד שהשנייה הייתה הופעה בפסטיבל יום המוזיקה הבינלאומי באשדוד, אשר תתקיים בחודש יוני. הלהקה נענתה לשתי ההזמנות, אך הסכימה כי זקוקה לסולן. בהמלצתו של צורף, צורפה ללהקה חברתו לכיתה, ליאור פרבר. באותה תקופה, החליטה הלהקה להיקרא בשם "Night Spark" בהמלצתה של הזמרת החדשה.

במרץ 2023, באותה תחרות הגיעה "Night Spark" למקום הרביעי, בעוד שרבינקי (אשר השתתף בתחרות שלוש פעמים: יחד עם "Night Spark", יחד עם צורף ובתור זמר סולו) הגיע למקום השני עם מאשאפ של השיר "אבות ובנים" ושיר מקורי בשם "נועם", אשר משמש כבדיחה פרטית של הלהקה, ופרבר (אשר השתתפה גם היא שלוש פעמים: יחד עם "Night Spark", יחד עם מדריכת מנ"ש ובתור זמרת סולו) הגיעה למקום הראשון עם השיר "איך אפשר שלא".

יוני 2023: פירוק הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעתה האחרונה של "Night Spark" התקיימה בפסטיבל יום המוזיקה הבינלאומי באשדוד בתאריך 21.6.2023. לאחר ההופעה, הלהקה התפרקה כתוצאה מחילוקי דעות אמנותיים.

לפני פירוק הלהקה, הוצעו ל-"Night Spark" שלוש הופעות חימום בקיץ, אך בסופו של דבר, נאלצו לסרב להן- אחת מהן במצעד הגאווה ללהקה לא ידועה, השנייה להופעה של טונה במסגרת אירועי קיץ לנוער אשדוד, והשלישית להופעה של רביד פלוטניק (גם היא במסגרת אירועי הקיץ לנוער אשדוד).

יוני 2023-הווה: לאחר פירוק הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר פירוק Night Spark, הופיעו חברי הלהקה פעמיים נוספות, אך לא תחת שם זה:

בתאריך 12.7.2023 הופיעו ארד, צורף ורבינקי עם לירון לב במסגרת סדנת אמן במנ"ש.

בתאריך 12.9.2023 הופיעו נוי, פרבר, צורף ורבינקי בהפסקה פעילה במקיף ג' לצורך חשיפת המנ"ש לתלמידי בית הספר. בהופעה זו אחת ממורות בית הספר השתלטה על אחד המגברים אשר שימשו את הלהקה, והחלה לנגן בו שירים בעוצמה חזקה ביותר, עד כדי כך שהגיטרה, התופים וקולות הזמרות לא נשמעו. בתגובה- רבינקי וצורף החלו לאלתר על השירים שאותם השמיעה המורה (על אף שידעו שכליהם בקושי נשמעים)[2][3][4].

כל הופעות Night Spark[עריכת קוד מקור | עריכה]

תאריך שם ההופעה מקום ההופעה הרכב רשימת שירים
15.2.2023 אירוע הפתיחה של יובי מנ"ש מוזיקלי יובי מנ"ש מוזיקלי איתי ארד, אילאי מוצ'ניק, הילי נוי, נועם צורף ודניאל רבינקי 1. אלוף העולם
7.3.2023 תחרות להקות יובי מנ"ש מוזיקלי איתי ארד, אילאי מוצ'ניק, הילי נוי, ליאור פרבר, נועם צורף ודניאל רבינקי (לא מסודר/לא מלא)

1. Locked Out Of Heaven

2. נועם (רבינקי)

3. Mamma Mia (פרבר)

4. Sweet Child O' Mine (צורף ורבינקי)

5. (שיר לא ידוע) (נוי)

6. איך אפשר שלא (פרבר)

16.3.2023 אירוע התנדבות בבית אבות בית אבות אשדוד אילאי מוצ'ניק, ליאור פרבר ונועם צורף (לא מסודר)

1. אנשים טובים

2. הורה

3. לא אהבתי די

4. חי

5. אבניבי

6. אלף כבאים

7. נולדתי לשלום

8. נתתי לך חיי

3.4.2023 אירוע גיבוש יובי מנ"ש מוזיקלי איתי ארד, אילאי מוצ'ניק, ליאור פרבר, נועם צורף ודניאל רבינקי 1. Uptown Funk
23.4.2023 ערב שירי לוחמים יובי מנ"ש מוזיקלי איתי ארד, ליאור פרבר, נועם צורף ודניאל רבינקי (לא מסודר/לא מלא)

1. עד שתחזור (צורף ופרבר)

2. גיבור של אימא (פרבר ורבינקי)

3. אצלנו בגן (רבינקי)

4. ילד השדה (ארד)

21.6.2023 חג המוזיקה באשדוד מרכז קהילתי גולדי איתי ארד, אילאי מוצ'ניק, הילי נוי, ליאור פרבר, נועם צורף ודניאל רבינקי 1. Paradise City

2. 'Beggin

3. Locked Out Of Heaven

4. Dream On

5. Attention

6. נעים עכשיו

7. Hymn For The Weekend

8. Beliver

9. Safe And Sound

10. Let It Go

12.7.2023 כיתת אמן עם לירון לב יובי מנ"ש מוזיקלי איתי ארד, נועם צורף ודניאל רבינקי 1. Don't Cry (צורף)

2. Hotel California (ארד ורבינקי)

3. Bohemian Rhapsody (ארד, צורף ורבינקי)

4. Sweet Child O' Mine (ארד, צורף ורבינקי)

12.9.2023 גיוסים ליובי מנ"ש מוזיקלי מקיף ג' אשדוד הילי נוי, ליאור פרבר, נועם צורף ודניאל רבינקי (לא מלא)

1. ברולטה (צורף ורבינקי)

2. Talk Softly Love (צורף)

3. Sweet Child O' Mine (צורף)

4. נעים עכשיו