כניסה

08 באוגוסט, 2007

עלות ההשקעה במערכת לסינון תכנים פוגעניים באינטרנט הסלולרי נאמדת בחצי מיליון דולר בלבד. חברות הסלולר כבר יכלו להשלים את הקמת המערכת ולהפעילה, אך משרד התקשורת העדיף לצאת בתקנות משלו, ועל כן הקפיאו החברות את פעילותן בעניין.
מאת: ערן גבאי

20 ביולי, 2007

שר התקשורת אריאל אטיאס החליט לצנזר את האינטרנט ולסנן תכנים פורנוגרפיים. זה לא בגללכם, זה בשביל הילדים שלכם. בזמן שהייתם עסוקים בפרשיות קצב, מלחמת לבנון ומירוץ הבורסה, צימצם אטיאס פערים עם האפלים שבמשטרי העולם ושינה את חוקי האינטרנט
מאת: ערן גבאי

17 ביולי, 2007

We don't like to get into politics in this space, but since the Internet is at the heart of Israeli politics this week, a word or two on the government's plans to impose "top down" Internet censorship are in order. And in a word or two: It's not going to work.
מאת: DAVID SHAMAH

16 ביולי, 2007

אין הצעת חוק כזו בכל העולם, טכנולוגיית הסינון לא יעילה - לא ברמת המחשב ואף פחות ברמת ספקית האינטרנט. ח"כ אבו וילן הזהיר מפני התקרבות ישראל למודל האיראני ולצד המתנגדים להצעה התגייס תומך מפתיע. בסיכום הדיון, מתנגדי ההצעה יכולים לנשום לרווחה, לעת עתה
מאת: גל מור

כך נראתה ישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת אודות חוק הצנזורה: גלעד ארדן מבקש שיסבירו לו מה זה שרת פרוקסי, אבשלום וילן חושב שאנחנו עוד שניה חיים באירן ובבלוגוספירה חוגגים. 892 לנצח
מאת: עידו הרטוגזון

הפתרון היחיד הוא לגייס את הציבור הרחב לטובת המאבק. הציבור הרחב, על אף שהוא ברובו חילוני או מסורתי-מתון, קשוב להצהרות של ש”ס על החובה לשמור על ילדינו רק בגלל הפורנו. דור ההורים הנוכחי, בני ה-30 ה-40, מרגישים קצת אבודים. רובם לא עובדים בהיי טק ומצויים בפיגור דיגיטלי לעומת ילדיהם. הם חרדים מהשלכות האינטרנט על ילדיהם באופן לא פרופורציונלי ביחס לנזקי החשיפה האמיתיים (לא מעט ילדים לומדים לסנן בראש ולהתרחק מצרות), ומאוד מתפתים לרעיון של מבוגר אחראי שיעשה סדר באינטרנט. הם רוצים שילדיהם לא יראו פורנו ולכן ההצעה של אטיאס נראית להם הגיונית.
מאת: גל מור

תודה. במעשייך היום הצדקת את משכורתך כחבר כנסת והראית שאתה נציג שלי, כאזרח. שאלת את השאלות הנכונות והראית שאתה לא ממהר לחוקק חוקים שיגבילו את חירויות האזרח.
מאת: יהונתן קלינגר

10 ביולי, 2007

אם יאושר, החוק לצנזור תכנים באינטרנט יעלה לספקיות האינטרנט כ-10 מיליון שקל. הקנס שישלמו הספקיות על הפרת החוק: כ-300 אלף שקל. בכירים במשרד התקשורת: "אין 100% הצלחה בסינון"
מאת: ערן גבאי

החוק לסינון אתרים מגיע כתגובה לצורך אמיתי. הבעיה היא שכמו כל דבר שנעשה כאן, גם החוק הזה הוא מעשה אלים. במקום לענות על צורך ספציפי של קבוצות ספציפיות של אנשים (דתיים, הורים מבוהלים), החוק כופה את הסינון על כולם.
מאת: חנן כהן

Internet censorship in Israel will start in about a year. The law, proposed by Amnon Cohen of Shas and unanimously approved on Sunday by the Ministerial Committee on Legislation, will now be brought to the Knesset floor.
מאת: Eran Gabay

Great fun! Over here in Israel, it seems that we're about to get our internet censored by the state, which will decide what's good for us! (unless we sign up specifically for uncensored internet and identify ourselves as deviant porn hounds!)
מאת: Xeni Jardin

בהצעה המתוקנת עדיין צרכן חייב לבקש גישה לאתרים חסומים, דבר אשר רוב הציבור רוצה (אולם לא כולו יודה בכך), במקום לאפשר חסימה קלה וזולה לאלו המעוניינים בכך.
מאת: זיו פוגטש

Of course such a law would be horrible for Israel, but it's not good for anyone else either. The article mentions that Israel is trying to adopt laws from Australia and Europe, and there seems to be a global trend toward "harmonization" on issues like these. So the more countries that pass dumb laws, the more likely it is that other countries will do so as well.
מאת: Rafe Colburn

שר התקשורת אריאל אטיאס מש"ס לא ינום ולא ישן עד שהצעת חוק הצנזורה של מפלגתו לא תעבור. ולא משנה הניסוח
מאת: נגה ניר נאמן - ערוץ 10

09 ביולי, 2007

חבר הכנסת אמנון כהן, האם אתה מאונן? כמובן שבמצב החוקי הקיים כרגע, אתה לא חייב למסור תשובה. אם אתה מאונן או לא מאונן, זה לא עניינו של אף אחד. רק אתה, בינך לבין עצמך יודע וצריך לדעת האם אתה חוטא מידיי פעם באוננות, כשאף אחד לא רואה אותך. זכותך לשתוק בנושא המביך הזה. לי אין זכות לדרוש ממך תשובה.
מאת: הלמו

שתי קבוצות תומכות בטעות בהצעת החוק המתגבשת לסינון אתרים, חוק רע ומיותר המתחפש לנני לאומית.
מאת: נטע ד.

במילים אחרות, עד שלא תכריזו על היותכם סוטים, פרוורטים ואנשים מגעילים באופן כללי, ותדווחו בכתב לספק האינטרנט שלכם ("מתי שלחת פקס? לא הגיע, תשלח בבקשה שוב. בינתיים נמשיך לחסום את אתר הסקס של ענת") שאתם רוצים רשת פתוחה, לא תוכלו לצרוך את המנה היומית של ציצי, תועבה ושמחה.
מאת: רויטל סלומון

08 ביולי, 2007

רק מי שיודיע מראש ויזדהה בפני ספקית האינטרנט יוכל לגלוש לאתרים אלה, חשש בכנסת מיצירת מאגר מידע בעייתי
מאת: צבי זרחיה

אם התשובות על כל אלו נראות לכם מובנות מאילו, מדוע לתמוך בכלל מחדל שבו ספק האינטרנט ינהל רשימה של הלקוחות להם לא יספק את שירות חסימת התכנים?
מאת: יהונתן קלינגר

07 ביולי, 2007

הצעה חלופית להצעה 892, שמשכה הרבה אש, תוגש לאישור ועדת השרים לחקיקה. ההצעה החדשה תחייב ספקיות אינטרנט לשאול כל מנוי אם ברצונו בסינון אתרים ולספק את השירות גם לגולשים שלא מסרו תשובה
מאת: גל מור

28 ביוני, 2007

הוועדה גם תקיים דיון מעמיק ועקרוני בהטלת צנזורה באתרי סקס והימורים למבוגרים, בדיוניה בהצעת חוק בעניין שהגיש ח"כ אמנון כהן (ש"ס). "לא אאפשר להעביר במחטף חוקים שיש להם משמעות דרקונית. עם זאת, האינטרס צריך להיות במה פתוחה ומצונזרת מעט ככל שניתן. טרם למדתי את משמעויותיה של הצעת החוק הזאת".
מאת: צבי זרחיה

27 ביוני, 2007

בוואלה דיווחו אתמול בצהריים כי ועדת הכלכלה החליטה לקבור את הצעת חוק 892, זאת על פי “גורמים בוועדה”. היום צוטט ח”כ אמנון כהן בנרג ונענע מכחיש את הדיווח. מאוחר יותר רואיין בנרג ח”כ גלעד ארדן, יושב הראש החדש של ועדת הכלכלה ולא הביע שום עמדה חד משמעית בעד או נגד החוק.
מאת: גל מור

26 ביוני, 2007

צנזורה היא פניה המכוערים של מדינה שלא יודעת לאכוף את החוק. מדינה שמעוניינת להפעיל צנזורה על מידע שיכול להיות זמין לאזרחיה בחינם ולאפשר להם לראות את האמת כמו שהיא עושה זאת, בין היתר, על מנת שהאזרחים לא ידעו באיזו קלות אנשים מזלזלים באותה מדינה ובשלטון החוק שלה. צנזורה, דה פקטו, היא לא השתקת קולות אופוזיציונרים אלא התנהגות בריונית שנועדה לסתום את אזניהם של המוכים מכך שהבריון הוא בעצם ילד מוכה.
מאת: יהונתן קלינגר

25 ביוני, 2007

אני ממש מקווה שזה לא ”זאב זאב“ מלהפך. יועצת הלובי שלי אומרת שעכשיו עדיף לשתוק. כאן תמו שידורינו. בינתיים.
מאת: חנן כהן

ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה לקבור את חוק הצנזורה באינטרנט. הסיבוב הנוכחי בקרב על הגלישה הסתיים
מאת: ליאור ליברובסקי ודניס ויטצ'בסקי

יוזם חוק הצנזורה ברשת, ח"כ אמנון כהן (ש"ס), מכחיש דיווחים לפיהם ועדת הכלכלה קברה את הצעת החוק שלו
מאת: דורה קישינבסקי

18 ביוני, 2007

אם היה מותר, על פי חוק, לחייב את ספקיות האינטרנט לחסום גישה לאתרים המכילים פורנוגרפיה אז היה גם ראוי לחייב את מע”צ לאסור על נהגים לסוע במהירות הגבוהה מהמותרת בחוק (וגם לאסור על נהגים לסוע לבתי בושת), היה ראוי לחייב את רשות הדואר לאסור על משלוח מכתבים שמכילים לשון הרע, היה ראוי לאסור על יצרני הנשק לייצר כדורים שעשויים לפגוע בחפים מפשע והיה ראוי לסגור את המדינה.
מאת: יהונתן קלינגר

כשהחמאס גמר את ההשתלטות על הארץ המובחרת שלהם (עזה), מיהרו נבחריו להודיע לציבור שבזאת בא הקץ על החילוניות בעזה. מעכשיו אלוהים ועושי דברו ישלטו על מהלך החיים בטריטוריה. והנה לפי שיטת החכים של ש"ס ובראשם שר התקשורת אריאל אטיאס, בקרוב אנו צפויים לאינטרנט מצונזר, בו המדינה ומוסדותיה יחליטו מה ראוי לצפיה ובמיוחד מה לא. גם אצלנו החילוניות בסכנה.
מאת: הצרכן

17 ביוני, 2007

גולש ממוצע שומע שהכנסת עומדת להעביר חוק שיגביל תוכן באינטרנט ומיד עולה בראשו השאלה כיצד ניתן בכלל להגביל טכנית תכנים באינטרנט. התשובה פשוטה: לא ניתן. כל זה לא מונע אכיפה ומעצר של גולשים שפרסמו או צרכו תכנים אסורים.
מאת: משה הלוי

13 ביוני, 2007

הליברליות היא הילד הכי מושמץ על רחבת הריקודים. יהונתן זילבר מגיב למאמר של דוד פרנקל, שכתב נגד מחאת העיתונאים והבלוגרים בנושא חוק הצנזורשת
מאת: יהונתן זילבר


 • סינון לפי סוג
 • מידע בסיסי ופרשנות
 • בלוגים
 • עיתונות
 • רשמי
 • מסמך
 • מכיל וידאו
 • הומור

 • English

 • ללא סינון

 • אודות האתר

 • 210 קישורים באתר